; Informačný systém Seak | Starbug
všetky referencie

Seak

Informačný systém, ktorý zabezpečuje nabíjanie elektomobilov, ako aj monetizáciu a správu nabíjacích staníc.

Elektomobilita už nie je vecou vzdialenej budúcnosti, naopak – pomaly sa stáva realitou aj u nás. Sme nesmierne hrdí na to, že sme sa mohli podielať na rozvoji tohto segmentu. Pre firmu Seak sme vytorili komunikačný protokol pre nabíjanie elektromobilov.

Po pripojení automobilu na elektrickú nabíjačku si používatelia môžu prostredníctvom QR kódu otvoriť aplikáciu, v ktorej si vedia na diaľku spustiť samotné nabíjanie. Informačný systém podporuje nabíjanie automobilu aj bez akejkoľvek registrácie, a to z ktorejkoľvek krajiny v rámci EÚ.

Technické vyhotovenie

Projekt Seak Charge je komplexný informačný systém, ktorý zabezpečuje nabíjanie elektomobilov, monetizáciu nabíjania a správu nabíjacích staníc. Projekt sme prebrali po predošlom dodávateľovi a pokračujeme vo vývoji prepojenia hardvérovej časti nabíjacej stanice a backendu cez komunikačný protokol OCPP.

Súčasťou projektu je zapracovávanie podpory pre nové nabíjacie stanice a vytvorenie univerzálneho riešenia pre rozdielnych výrobcov elektronabíjačiek.

Vyvíjali sme nielen komunikačný protokol s HW časťou, ale taktiež sme spolupracovali na protokole, ktorý sprístupňuje nabíjacie stanice pre elektrické automobily naprieč celou Európskou úniou. Pre projekt sme vytvorili jedinečnú, futuristicky štylizovanú grafiku a webové rozhranie postavene na technológii React.

Informačný systém má vlastné administrátorské rozhranie, v ktorom je možné zadefinovať rozdielne ceny nabíjania podľa prevádzky, správu nabíjacích staníc a vytváranie profilov pre rozdielne skupiny klientov, ktorým je následne možné ponúkať určité benefity pre nabíjanie.

Celé riešenie je postavené na Microsoft Azure cloude. Azure cloud zabezpečuje kompletné štatistiky používania portálu, vyťaženosti servera a reporty v prípade nastania problému so systémom.

Aplikácia komunikuje s viacerými databázami – okrem iných Mongo databázou pre logovanie systému, pri ktorej bola žiadané extrémne rýchle zapisovanie dát a PostgreSQL databázou pre správu dát informačného systému.

Z použivateľského pohľadu sa nabíjacia stanica obsluhuje cez naskenovanie QR kódu, ktorý sa nachádza na samotnej stanici. Po naskenovaní sa automaticky otvorí webové okno, kde je po prihlásení možnosť nabitia auta. Seak Charge projekt povoľuje aj anonýmne nabíjanie automobilu, čim sa stáva skutočne unikátnym riešenim. V prípade plateného nabíjania sprocesuje C# backend platbu cez platobnú bránu a vygeneruje účtovný doklad o nabíjaní.

Projekt prešiel certifikáciou eRoamingovej služby Hubject. Prepojenie Seak Charge s Hubject umožňuje využívanie nabíjacích staníc v rámci celej Európy tým používateľom, ktorí majú povolené eRoamingové nabíjanie automobilu.

Podpora pre eRoaming nabíjanie

Seak Charge uľahčuje cestovanie elektromobilom po EÚ a odoberá starosti s nabíjaním. Vďaka certifikácii a prepojenia nášho systému s eRoamingovou službou Hubject, sme dokázali zabezpečiť používateľom nabíjanie ich elektromobilov v rámci celej Európy(v krajinách kde je nabíjanie elektromoblov povolené).

V praxi si stačí prostredníctvom aplikácie nájsť najbližšiu vhodnú nabíjaciu stanicu, zarezervovať si ju a následne k nej samozrejme dôjsť. Aplikácia podporuje aj anonymné nabíjaniem bez nutnosti registrácie.

#OICP #OCPP #HUBJECT #Microsoft Azure #Amazon Web Services
Softvérový projekt pre obsluhu nabíjania automobilu cez platformu Hubject. Jednoduché prepojenie mobilnej aplikácie a Vašeho elektrického auta.
Webová administrácia s mapovým portálom, ktorý zobrazuje jednotlivé nabijacie stanice.a dokáže ich riadiť.

Jednoduchá administrácia a spoplatnenie Vašej nabíjačky

Seak Charge má svoje vlastné administrátorské rozhranie, v ktorom je možné definovať rozdielne ceny nabíjania podľa prevadzky a správovať nabijacie stanice. Prevádzkovatelia staníc si môžu taktiež zadefinovať špecifické profily pre rozdielne skupiny klientov, a týmto tak ponúknuť výhodnejšie podmienky pre nabíjanie.

V prípade spoplatneného nabíjania zabezpečuje backendový systém sprocecesovanie platieb prostredníctvom platobnej brány a posiela vygenerovaný doklad o nabití.

Celé naše riešenie je postavené na Microsoft Azure cloude. V prípade akéhokoľvek problému máme vďaka tomu prístup ku kompletným štatistikám a reportom ohľadom používania serveru a vieme ho obratom riešiť.

#C# #.NET #React

Objavujte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt