; Fakturačný softvér miniFAKTÚRA | Starbug
všetky referencie

miniFAKTÚRA

Profesionálny fakturačný softvér na tvorbu faktúr v mobile a tablete

miniFAKTÚRA je profesionálny fakturačný softvér, ktorého Android verziu sme vyvíjali. S tímom, ktorý mal na starosti backend a webové rozhranie, ako aj s tímom pre iOS verziu sme na projekte spolupracovali viac ako 3 roky.

Aplikácia umožňuje používateľovi vystavovať faktúry a iné dokumenty, sledovanie stavu úhrad, vytváranie databázy klientov a generovanie exportov a to všetko on-the-go, prostredníctvom mobilu alebo tabletu.

Technické vyhotovenie

Na projekte sme spolupracovali viac ako 3 roky a našou úlohou bolo tvorba mobilnej aplikácie pre Android. Spolu s vývojovym tímom, ktorý programoval backend, sme komunikovali ako správne a efektívne vytvoriť komunikačný protokol na prepájanie webovej a mobilnej aplikácie prostredníctvom cloudu.

Aplikácia bola vyvíjaná pre slovenský, český a nemecký trh, a podľa krajiny sa okrem jazyka taktiež zapracovávali rôzne požiadavky, aby fakturačny nástroj spĺňal legislatívu danej krajiny.

Najväčšou výzvou na projekte bolo vyvinutie systému, ktorý bude synchronizovať faktúry vytvorené na mobile alebo na webe do jedného spoločného cloudu. Projekt miniFAKTÚRA ako jeden z mala fakturačných softvérov na svete podporuje aj možnosť vytvárania faktúr na zariadeni, ktore nie je pripojené na internet. Prepojenie online a offline funguje vďaka synchronizacií, ktorá sa automatický spúšťa po tom, ako sa mobilné zariadenie dostane do online stavu.

Počas práce na mobilnej aplikácii pre Android sme tvorili nielen na backende aplikácie, ale taktiež sme niekoľko krát robili refactor grafiky celej aplikácie, aby bola stále moderná a čo najjednoduchšie použiteľná pre zákazníkov.

Sme radi, že sme tak dlhu dobu spolupracovali so startupom, z ktorého sa medzičasom stala nadnárodná firma. Aktuálne funguje projekt už v 36-tich krajinách sveta a vývoj pre Android aplikácie sa presunul pod ich vlastnú réžiu.

Vytvorenie aplikacie pre Android

Viac ako tri roky sme splupracovali na projekte ako súčasť tímu miniFAKTÚRA. Našou zodpovednosťou bolo programovanie mobilnej aplikácie pre Android zariadenia. Počas projektu sme spolupracovali úzko s ďalšími vyvojarmi, s ktorými sme spoločne navrhovali ako bude aplikácia fungovať v spojení s verziou pre iOS a pre webový prehliadač.

Priamo sme sa podielali na tvorbe nových funkcionalít, zapracovávaní požiadáviek a rozvoji projektu. Android aplikáciu sme nasadzovali na obchod Google Play a pravidelne ju aktualizovali všetkým novým, čo bolo medzi tým vyvinuté.

Všetky vytvorené faktúry v mobilnom zariadení sa posielajú do cloudu, ktorý sa automaticky synchronizuje s ostatnými zariadeniami, ktoré používate, keď ste online. Takto viete urdžiavať vaše faktúry v mobile či tablete a súčasne aj vo webovej aplikácii.

Počas projektu sme spolupracovali na návrhu komunikačného protokolu a zapracovavali sme prepojenie medzi Android aplikáciou a cloudom. Pri vývoji bol kladený silný dôraz na bezpečnosť a uchovanie osobných dát používateľa.

#Android #RestAPI #Security
Mobilná aplikácia na fakturáciu pre Android a iOS zariadenie
Generovanie PDF faktúr prebieha priamo v Android a iOS aplikácii

Generovanie faktúr priamo v mobile

miniFAKTÚRA sa predovšetkým zamieráva na tvorbu faktúr a iných dokumentov a túto funkcionalitu podporuje aj priamo v mobilnom zariadení. Kdekoľvek sa používateľ nachádza, je schopný si vygenerovať faktúru a buď ju ihneď poslať mailom alebo prípadne vytlačiť.

Ak nie je v daný okamih pripojený na internet, faktúru vie vystaviť aj tak. Všetky takto vystavené dokumenty sa pri najbližšom pripojení na internet zosynchronizujú s cloudom a sú následne zhliadnuteľné aj vo webovej aplikácii a na všetkých zariadeniach, ktoré maju miniFAKTÚRU nainštalovanú.

#Android #PDF

Objavujte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt