; Mobilná aplikácia Bratislava Hrajsa | Starbug
všetky referencie

Bratislava Hrajsa

Jedinečná mobilná aplikácia - hra, ktorá Vás sprevádza po zaujimavých miestach v meste Bratislava.

Bratislava HRAJSA je mobilná aplikácia pre iOS a Android zariadenia. Vďaka hre Bratislava HRAJSA sa hráč dostáva na zaujímavé, náučné lokácie.

Mobilnú aplikáciu sme tvorili priamo pre mesto Bratislava, ktoré sa chcelo prezentovať novým, zaujímavým spôsobom. Pre tento účel sme vytvorili ručne ilustrovanú a zábavnú geolokačnú hru.

Technické vyhotovenie

Vytvorenie mobilnej aplikácie Bratislava Hrajsa bolo sprevádzané aj vytvorením administrátorského prostredia, vďaka ktorému je možné appku konfigurovať. S webovou administráciou sa dá hra plne editovať, vrátane miest, prekladov a vloženej grafiky pre jednotlivé hry.

Po spustení natívnej mobilnej aplikácie pre Android alebo iOS sa zariadenie spojí s Java serverom. V prípade, že bola vytvorená nová hra, je táto automaticky stiahnútá do vašej mobilnej aplikácie Bratislava Hrajsa. Aplikácia po synchronizácií so serverom dokáže fungovať aj bez internetového pripojenia – stačí GPS.

Prostredníctvom tohto systému je veľmi jednoduché pridávanie nových hier do aplikácie. Projekt Bratislava Hrajsa obsahuje podporu aj pre platené hry, ktoré sa v aplikácií aktivujú po zadaní unikátneho PIN kódu.

Pre Bratislavu sme dodali nielen kostru technológie na tvorbu geolokačných hier pre mobilné zariadenia, ale taktiež sme sa podielali na vytvorení samostatnej hry Potulky Bratislavou, ktorá slúži ako uvitacia hra pre bratislavské Staré Mesto.

Ručne kreslená grafika vytvorená na mieru pre mesto Bratislava

V jednom naša hra skutočne vyniká – je krásne nakreslená. Každé stanovište s otázkami sme najprv odfotili z niekoľkých uhlov a vybrali klučové prvky, ktoré sme chceli preniesť do kreslenej podoby. Následne sme vytvorili ručne kreslené ilustrácie, ktoré dávaju celej „púti“ výnimočný nádych.

Našim cieľom bolo zachytiť podstatu všetkých navštívených miest, aby boli rozpoznatelné aj v takejto podobe, ale zároveň ich vyobraziť hravím a jedinečným spôsobom. Preto odporúčame neponáhlať sa, ale vychutnať si každe jedno miesto aj na obrazovke, aj v skutočnosti.

#Photoshop #Figma
Ručne kreslená grafika pre Android a iOS mobilnú hru
Vytvorenie mobilnej geolokačnej aplikácie pre Android a iOS zaraidenia.

Geolokačná hra pre Android a iOS

Bratislava Hrajsa je dostupná pre zariadenia používajúce Android, ako aj iOS a využíva GPS na určenie polohy hráča s presnosťou do 20tich metrov.

Akonáhle sa hráč ocitne v blízkosti jedného zo stanovisť, aplikácia ponúkne stručné informácie ohľadom daného miesta vrátane určitých historických zaujímavostí a následne vyzve hráča, aby prešiel k otázke. Po zodpovedaní je hráč nasmerovaný na ďalšie stanovisko.

#Android #iOS #Java

Generovanie dekrétu pre úspešnych hráčov

Po prejdení všetkých stanovíšť aplikácia(naša Čarodejnica Vydrica) vygeneruje unikátny dekrét s hráčovou fotografiou, ktorý je možné aj vytlačiť.

Dekrét je v podobe starodávnej listiny s pečaťou BKIS a čím viacej otázok hráč správne zodpovedie, tým bude čarodejnica spokojnejšia s hráčovým výkonom. Tento dekrét obsahuje zároveň aj zľavové kupóny na rozličné aktivity a podujatia, ktoré je možné podľa potreby obmieňať.

#PDF
Mobilná hra

Napísali o projekte


Objavte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt