všetky referencie

LGM API

Bezkontaktná platobná brána v mobilnom zariadení bez potreby internetu

LGM API slúži na platby mobilným zariadením, ktoré nemusí byť pripojené na internet. Pomocou LGM microSD karty, ktorá okrem bežného úložiska obsahuje aj špeciálny čip, môže používateľ platiť podobne ako pri použítí bezkontaktnej bankomatovej karty.

Spoločne s našim japonským partnerom Logomotion sme vyvinuli komunikačný protokol pre tento špeciálny hardvér, ktorý sa dnes používa napríklad aj na operácie s kryptomenami.

Technické vyhotovenie

Projekt LGM API vznikol za spolupráce s japonským partnerom Logomotion. Vytvorili sme komunikačný protokol pre hardvér, prostredníctvom ktorého sa dajú robiť platby nevyžadujúce internetové pripojenie. Ide o jedinečnú LGM microSD kartu, ktorej súčasťou je okrem bežného úložiska aj špecializovaný čip, ktorý dokáže vykonávať JavaCard operácie.

Pracovali sme na viacerých ovládačoch pre tento komunikačný hardvér. Zariadenia aktuálne podporujú Java, C#, a C++ implementáciu.

Pre projekt sme vykonávali support a vývoj viac ako dva roky. Počas tejto doby sme vyvinulo niekoľko aplikácií, ktoré túto technológiu požívajú. Okrem toho sme spolupracovali na tvorbe dokumentácie pre vývojárov, ktorí projekt integrujú do ich komerečných projektov.

Venovali sme sa taktiež tvorbe JavaCard appletov a ich prepojeniu s MIFARE a DESFire. Všetky riešenia boli zamerané na tu najvyššiu možnú bezpečnosť, preto sme zvolili eliptické šifrovanie, ktoré dokáže zabrániť napadnutiu a odchyteniu komunikácie na čipu v LGM karte.

Na výstave vo francúzskom Canes sa prezentoval nami vytvorený informačný systém, ktorý slúži na prístup do metra priložením zariadenia k NFC čítačke.

Neskôr sme na tejto technológii postavili aj riešenie pre kryptomeny, a to bezpečnú krypto peňaženku pre Bitcoin. Všetky Bitcoin operácie prebiehajú priamo na certifikovanom Master Card alebo Visa čipe a nie v Android aplikácii samotnej, čo zaručuje bezpečnú prácu s kryptomenami.

Aktuálne sa pre projekt pripravujú nové rozšírenia pre komunikačné API na Arduino. Logomotion momentálne pôsobi na indickom trhu, kde sa ich riešenie používa na platenie pomocou feature phonami.

Vytvorenie komunikačného protokolu pre šifrovací čip

Firma Logomotion vytvorila špeciálny certifikovaný čip, ktorý je integrovaný priamo do microSD karty. Riešenie obsahuje niekoľko bezpečnostných certifikátov a patentov v oblasti bezpečnosti. Pre tento unikátny hardvér sme vytvorili protokol, ktorý umožňuje moderným zariadeniam komunikovať s týmto špeciálnym čipom.

Na projekte sme taktiež vypracovali programátorskú knižnicu určenú pre firmy, ktoré chcú používať tento špecializovaný hardvér. LGM riešenie umožňuje operácie ako platobný nástroj alebo bezpečné ukladanie dát na šifrované úložisko.

Počas tejto práce sme aktívne komunikovali so zahraničnými partnermi počas viac ako 2-ročnéj podpory na projekte. Hardvér sme postupne integrovali do viacerých programovacích jazykov a prostredí ako Java, C#, C++, Android a Arduino.

#Java #C# #C++ #Android #Desktop #NXP
Komunikačné API pre prepojenie mobilného zaraidenia, JavaCard a MIFARE/DESFire.
Webový informačný systém a mobilná aplikácia pre Android na platenie metra.

Aplikacia pre platenie metra cez NFC

LGM API sme použili aj pri tvorbe informačného systému, ktorý sa dostal na francúzsku výstavu v Canes. Aplikácia, ktorá používa špeciálnu mikroSD kartu s čipom a náš komunikačný protokol slúži na prístup do metra priložením k NFC čítačke.

Po priložení k NFC čítačke sa na webovom rozhraní administrácie zobrazí potvrdzovacia správa o povolení vstupu do metra. Ak bol vstup povolený a zároveň je na karte dostatočný kredit, tak automaticky dôjde k stiahnutiu kreditu z LGM karty.

Webové rozhranie umožňuje dokúpenie kreditu pre mobilnú LGM kartu. Projekt slúžil ako ukážka prepojenia mobilného Android zariadenia s MIFARE a DESFire protokolom cez NFC cítačku.

#MIFARE #DESFire #React #Android #Security #Payment

Objavujte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt