; Cesty Mladého Corgoňa | Starbug
všetky referencie

Cesty Mladého Corgoňa

Geolokačná, vzdelávacia hra pre mobilné zariadenia, určená pre deti aj dospelých.

Pre mesto Nitra sme vytvorili geolokačnú aplikáciu, ktorá je zameraná na historickú tématiku Nitry a doby, v ktorej sa hra odohráva. Mobilná hra sprevádza hráčov po pahorkoch Nitry a hravým spôsobom ich vzdeláva o miestach, ktoré po ceste navštívia.

Jej cieľom je naučiť hráčov, ale aj ich dostať na miesta, na ktoré by sa inak skoro určite sami nevybrali.

Technické vyhotovenie

Cesty Mladého Corgoňa sa na vonok tvaria ako jednoduchý mobilný projekt pre iOS a Android. Na pozadi sa však schováva skutočne komplexný systém.

Pre projekt sme vytvorili webovu administráciu za pomoci technológie React. Tu si mesto Nitra vie zadávať jednotlíve stanovištia pre hru Corgoň. Všetky grafické podklady, stanovištia, otázky s odpoveďami a jazykové mutácie pre slovenčinu, angličtinu, nemčinu a iné jazyky sa zadávajú práve tu.

Dáta z adminstrácie sa posielajú na náš server, postavený na Jave, kde sa vygeneruje sada súborov, z ktorých sa následne generuje aplikácia pre iOS a Android.

Mobilný projekt Cesty Mladého Corgoňa je takto veľmi jednoducho spravovateľný na diaľku, vďaka čomu si mesto Nitra kedykoľvek dokáže zmeniť otázky pre stanovištia, nahrať nové ilustrácie alebo nastaviť odmeny pre hráčov. Zo systému, na ktorom je postavený celý projekt sme nakoniec vytvorili náš vlastný produkt na tvorbu geolokačných mobilných aplikácií – GeoGame.

Ručne kreslená grafika

Pre tento projekt bolo pre nás dôležité zachytiť historickú dobu aj vizuálnym spôsobom, preto sú všetky ilustrácie v aplikácií vyhotovené ručným štýlom. Každé stanovište sme v počiatočnej fáze vyfotografovali a potom premysleli, čo ho vystihuje.

V kombinácii s historickými fotografiami daných miest bolo následne pre každe jedno miesto na Ceste s Mladým Corgoňom vyhotovené kresby, ktorými sme sa snažili zachytiť, ako dané miesto mohlo v minulosti zhruba vyzerať a túto predstavu sprostredkovať hravým a estetickým spôsobom hráčom.

#Photoshop #Figma
Ručne kreslená grafika pre mobilnú hru
Mobilná aplikácia

Unikátny dekrét pre hráčov

Po úspešnom ukončení cestovania s mladým Corgoňom, je každému hráčovi vyhotovený špeciálny dekrét, obsahujúci nie len hráčovu fotku a zhrnutie ich cesty, ale aj zľavové kupóny na rozličné aktivity alebo podujatia, ktoré je možné podľa potreby obmieňať.

Tento dekrét si je možné vyzdvihnúť aj v tlačenej podobe priamo v informačnom stredisku mesta. Podla počtu správnych odpovedí a nahratých bodov sa odvíjajú nielen zľavové kupóny, ale aj vecné darčeky ako tričká, špeciálne mince a iné, ktoré hráč pri obdržaní dekrétu dostane.

#Java #PDF #Android #iOS

Jedinečná aplikácia v Nitrančine

Cesty Mladého Corgoňa sa môžu ako jediná aplikácia na svete pochváliť aj unikátnym nárečím, do ktorého si je možné appku prepnúť. Bola totižto ako prvá preložená aj do nitrančiny. A to nie len tak niekým!

V spolupráci so spolkom Ortodoxných Nitrančanov, ktorí si dali záležať, aby toto miestne nárečie skutočne vyniklo, sme putovaniu s Mladým Corgoňom dokázali dať dobový nadých, ktorý pobavi, ale aj poučí.

Mobilná hra
Android Code 2020. Naša aplikácia vyhrala 3. miesto v kategórii HRY

4ka Sútaž - najlepšia aplikácia v kategórii Hry

S aplikáciou sme sa taktiež dostali do povedomia ľudí zapojením sa do celoslovenskej súťaže operátora 4ka, v ktorej sme vyhrali tretie miesto. Na tento úspech sme nesmierne hrdý, nakoľko sa súťaže zúčastnil výber developerov z každého kúta krajiny s dnes už veľmi známymi aplikáciami ako napríklad Hopin.

V televíznych novinách TV Markíza si nás zavolali na rozhovor a my sme nechali niektorých členov televízneho štábu, aby si Cesty Mladého Corgoňa dokonca vyskúšali takpovediac po vlastných nohách. Na ich počudovanie a naše nemalé pobavenie zistili, že táto púť sa nedá zbehnúť za hodinku, ale zároveň sa pri nej rozhodne zabavili a snáď aj niečo naučili.

Napísali o projekte


Objavte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt