; v Starbugu rok 2022 - rok plný výziev aj zážitkov | Starbug

v Starbugu rok 2022 – rok plný výziev aj zážitkov


Starbugu rok 2022 ubehol rýchlosťou svetla, a my sme opäť zažili veľa zaujímavých udalostí a pracovali sme na mnohých projektoch. Že aké to bolo? To sme sa pokúsili zhrnúť v nasledujúcich riadkoch.


Čo nám v Starbugu rok 2022 priniesol?

V uplynulom roku sa náš tím rozrástol o 6 členov nášho Starbug tímu. Pracovali sme na viac ako 10 projektoch (mobilné a webové aplikácie, informačné systémy….) Niektoré sme doviedli do úspešného konca, na iných stále usilovne pracujeme a ďalšie pre nás v roku 2023 len otvárajú svoje brány a predstavujú pre nás novú výzvu.

Počuli ste o nás?

Počas minulého roka sme čo to o nás povedali aj v podcaste Fuckupy v IT alebo v Liptovcaste. Porozprávali sme o výzvach a úskaliach  „itečkárskeho sveta“. Priblížili sme tiež problematiku umelej inteligencie a v neposlednom rade sme vydvihli v čom spočíva čaro podnikania v sfére software outsourcingu na Liptove.

Taktiež sme sa zúčastnili vyhlasovania prestížnej súťaže Deloitte Technology Fast 50 CE 2022, v ktorej sú nominované najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti. Aj geogame, ktorá pochádza z našej dielnie a nesie si hrdý názov Cesty mladého Corgoňa uspela v hlasovaní ankety 4ka Android Code v kategórií hry a umiestnila sa na 3. mieste.

…ale, nebolo to len o práci

Pretože, náš vesmír nie sú len počítače a softvér, alebo ako bolo spomínané v podcastoch nestojíme len pred tabuľami, náš vesmír je aj zábava. Veľa zábavy. Posledný rok nám priniesol pár osláv priamo u nás v office, pretože my nezabúdame ani na jedného člena nášho tímu 🙂

A čo tak teambuilding? Pre nás žiadny problém. V lete sme sa všetci stretli a vychutnali sme si slnečné lúče v areáli Ondreja Cibáka. Zažili sme adrenalín na raftoch, či to správne napätie pri paintballe, kde sme si overli, že ako tím programátorov vždy vieme držať spolu. Na konci našej hry totiž nebol nikto z nás víťaz ani porazený, len utužený tím kolegov. Na záver dňa sme si vychutnali ešte oddychovku v podobe streľby lukom. Samozrejme nechýbalo jedlo a ani to správne pitie, ktoré si letné počasie vyžaduje.

Jeseň plná úspešnej práce nám rýchlo prešla a priniesla nám čas vianočný, a my sme si tieto chvíle užili tak ako sa patrí. Navštívil nás Mikuláš, pretože preniesť sa do detských čias a zaspomínať si aké to bolo, nikdy nie je na škodu.

Samozrejme v našej programátorskej kuchynke nesmel ani tento rok chýbať vianočný stromček pri, ktorom sme odštartovali náš spoločný Vianočný teambuilding. Všetci sme sa pri ňom stretli, no tam sa to len začalo.

Keď sme sa všetci pekne zvítali, nasadli sme do áut a vyštartovali sme na cestu do Horského hotela Mních, kde sme si vychutnali kapustnicu a výborné jedlo. A čo nás tu ešte čakalo? Prišiel aj Ježiško a my sme si spoločne vychutnali Vianočnú atmosféru pri rozbaľovaní darčekov.

Ale ako sa na správny Starbug itečkársky teambulding neodmysliteľne patrí, čakali nás aj ďalšie aktivity. Spoločne sme si vyskúšali „okuliare opitosti“, ktoré nás naladili na tu správnu vlnu a prebudili u nás chuť súťažiť, aj keď nakoniec sme vyhrali všetci ,lebo sme si to super užili 🙂

Ďalším bodom programu, bola virtuálna realita, ktorá u nás preverila čo všetko vieme zvládnuť aj napriek strachu.

Počas celého dňa sme si pokecali aj pri hrách ako ping-pong, billiard či stolný futbal. Jednoducho povedané – deň plný výziev, zábavy a chutného jedla, a to hlavné – bez práce a povinností!

A čo rok 2023 v Starbugu?

Ďalši rok plánujeme 2023 rozšíriť naše pôsobenie na nové trhy. Naše nové programátorske výzvy sa začínajú uberať smerom na trh v USA.

Naďalej sa venujeme vývoju umelej inteligencie a to konkrétne informatizácií a digitalizácií účtovníctva.

No a čo sme si želali, aby nám nový rok priniesol? Nech je minimálne taký uspešný ako ten minulý, plný programovania, zábavy.

Chceš zažiť podobne nezabudnuteľný nasledujúci rok 2023 s nami? Pridaj sa k nám!

Naše dvere sú otvorené všetkým šikovným hlavičkám.


Janka

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt