; Liptovcast: Umelá inteligencia na Liptove | Starbug

Liptovcast: Umelá inteligencia na Liptove

Janka

Liptovcast je podcast, kde majú hostia priestor na to, aby mohli porozprávať svoj príbeh a zároveň si to môžu vypočuť jeho priaznivci z celého Slovenska. Preto, sme sa rozhodli otvoriť dvere do nášho sveta IT aj Tebe a tiež prebrať tému umelej inteligencie.  


Ako to teda celé začalo a ako nám pomáha umelá inteligencia?

Naša cesta sa začala, keď sme začali programovať mobilné aplikácie a informačné systémy na zákazku v programovacích jazykoch ako napríklad Java, PHP či C#. Boli sme banda freelancerov, ktorá musela náhle opustiť naše hlavné mesto a zákazník, pre ktorého sme pracovali s nami aj napriek tomu nechcel ukončiť spoluprácu, a tak sa postupom času z malej skupinky „Itčkárov“ stala reálna firma.

Neoddeliteľnou súčasťou každej modernej firmy je aj umelá inteligencia.  Vďaka tejto technológii dokážu firmy ušetriť nemalé finančné prostriedky.

…a že je naša práca nudná?

Naša práca nie je len o sedení pri PC a „ťukaní do klávesnice“. V čom spočíva čaro programovania? A existujú v tomto odbore limity? Je umelá inteligencia naším pomocníkom ?

Ako som sa k IT dostal ja?

….ja som strojár, čo nechcel byť strojárom a v mojej prvej IT práci mi stačili aj gastrolístky. Ako je to možné?

Vypočuj si podcast a dozvieš sa množstvo ďalších zaujímavosti. Chceš vedieť, či sa môže stať programátorom každý, v čom vlastne spočíva vývoj informačného softvéru alebo mobilnej aplikácie, alebo niečo o programovacích jazykoch?

Nezabudli sme zhodnotiť ako je podľa nás na tom Slovensko a IT, alebo ako napreduje vývoj umelej inteligencie u nás či vo svete. Opísali sme čaro IT firmy na Liptove a spomenuli sme aj naše GeoGames a tajomstvo našej unikátnej grafiky, či iné skúsenosti, ktoré nás neustále posúvajú vpred.

Už stačí len stlačiť play a nechaj sa vtiahnuť do sveta IT. Zistíte tiež ako sa dá využiť umelá inteligencia.


Janka

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt