; Podcast Fuckupy v IT: Na localhoste nič nepredáte | Starbug

Podcast Fuckupy v IT: Na localhoste nič nepredáte


Fuckupy v IT je technologický podcast, ktorý ťa vtiahne do IT sveta. Okrem cenných rád a odporúčaní sa v ňom dozvieš aj o najrôznejších, často úsmevných situáciách, ktorým denne čelíme v našom IT vesmíre.


Koncom minulého roka som bol hosťom moderátora Mateja Kotrbu. Spoločne sme sa pobavili o téme, s ktorou sa môže stretnúť každý podnikateľ či freelancer počas výkonu svojej práce. My ako firma, ktorá pre svojich zákazníkov programuje informačné systémy a mobilné aplikácie na zákazku, v technológiách napríklad ako je Java, PHP či C#, mali sme aj tú možnosť zistiť, aké úskalia a fuckupy v IT môže priniesť držanie produktu na localhoste.

S Matějom sme rozobrali túto problematiku a porozprávli sme o dôvodoch prečo sa zákazníka snažíme presvedčiť, že je lepšie vydať produkt skôr aj keď ešte nie je dokonalý?

Treba si hlavne uvedomiť riziko vstupu na trh, pretože ak sa budeš snažiť mať dokonalý produkt a stále budeš pracovať na jeho vývoji, tak ti môže ujsť vlak, môže ťa predbehnúť konkurencia, ktorá ani z ďaleka nemusí mať taký dobrý produkt. Taktiež, ak sa produkt ešte stále vyvíja počas toho ako ho už zákazníci používajú, vieme prípadné chyby upraviť omnoho efektívnejšie a predísť fuckupu.

Tak a kedy je ten správny čas?

Presná odpoveď na túto otázku pravdepobone ani neexistuje, pretože vieme, že produkt nebude dokonalý nikdy. Vždy si bude vyžadovať updatovať. Dôležité však je, aby neobsahoval zásadné chyby, ktoré môžu zákazníka a aj nás stáť brand. Z vlastnej skúsenosti však vieme, že produkt môže ísť von vtedy, ked sme s ním spokojný.

A aké sú naše odporúčania?

  • vývoj softvéru by sa mal už uskutočnovať na cloude alebo v podobnom prostredí v akom bude nasadení, pretože už len prenos z localhostu na cloud môže priniesť značné množstvo problémov,
  • projekt nepromujeme okamžite po jeho nasadení. Testujeme ho s malým okruhom zákazníkov, a v prípade, že nenájdeme žiadnu zásadnú chybu sa môže zákazník pustiť do marketingovej kampane,
  • a naša ďalšia rada? Vypočuj si podcast na Spotify, Apple music, Google podcast a dozvieš sa ďalšie užitočné odporúčania a tipy…

Martin CEO

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt