všetky referencie

Dones.to

Inovatívne prepojenie hladných zákazníkov, reštaurácií a kuriérov prostredníctvom webového portálu a mobilných aplikácií.

Nová donášková služba jedla, vybudovaná pre firmu Callio. Na tomto projekte sú koncovými používateľmi nie len zákazníci, ale aj reštaurácie a kuriéri. Preto sme každému z nich navrhli riešenie, šité na mieru pre ich individuálne potreby.

Vypracovali sme veľmi komplexný backend, kompletnú grafiku, inovatívne funkcie, dodali SEO optimalizáciu a naďalej služime pre dones.to ako podporný tím. A to všetko pre troje samostatné aplikácie, ktoré spoločne tvoria celý systém.

Technické vyhotovenie

Na projekt dones.to sme zastrešili kompletnú IT časť. Máme pod správou tvorbu webovej stránky, informačný systém, ktorý beží na pozadí, mobilné aplikácie pre Android a iOS (klientké aplikácie, kurierské aplikácie a aplikácie pre reštaurácie), návrh UX a vylepšení pre celé riešenie a dodávku grafiky.

Projekt sa vyvíja agilným systémom – požiadavky sa definujú priebežne, na ktorých sa aktívne spolupracuje tak, aby projekt ďalej rástol a vyhovoval partnerom aj klientom.

Hlavný backend informačného systému je postavený na technológii PHP Laravel. V prípade mobilných aplikácií sa nejedná o žiadne hybridné riešenia – všetky sú vytvárané natívne pre prostredia, na ktorých bežia. Súčasťou projektu je aj support, aktívna práca na databázovej časti a prepojení so zákazníckymi systémami.

Mobilné aplikácie komunikujú s viacerými externými službami, či už s platobnými bránami Stripe a Callio alebo so službami pre výpočet trasy kuriéra, výpočet času doručenia objednávky podľa aktuálnej dopravnej situácie, prípadne push notifikačné služby a práca s Firebase databázou.

Partnerské aplikácie sa vytvárali vo viacerých podobách, a to s podporou pre tablety, mobilné zariadenia a taktiež POS terminály. Prostredníctvom certifikovaného POS termínálu vie systém tlačiť lístky pre reštaurácie a ich kuchárov, podľa ktorých vedia aká objednávka je prijatá a čo treba uvariť.

Najkomplexnejšou časťou projektu bolo vytvorenie systému, spoľahlivo prepájajúceho rozdielene aplikácie do jedného celku, a to s dostatočne kvalitnou odozvou systému. Všetky komunikačné servisy na projekte prebehli performance auditom a sú navrhnuté tak, aby zaťažovali databázu čo najmenej.

Aktuálne stránku navštevujú tisícky používateľov denne z rozdielnych mobilných zariadení a webových prehliadačov, čo bola z našej strany ďalšia veľká výzva – navrhnúť systém tak, aby bol stabilný aj za daných podmienok.

Aktívne a dlhodobo spolupracujeme s projektom a snažíme sa do neho neustále prinášať inovácie a technické vylepšenia, aby sa projekt stal jednotkou na trhu.

Objednávky jedla cez mobilnú aplikáciu

Na objednávaní jedál prostredníctvom internetu nie je nič nové, avšak pre dones.to sme vytvorili skutočne jedinečný a obsiahly systém, ktorý láka nielen atraktívnym dizajnom, ale aj jednoduchosťou používania.

Chuťovky ako možnosť platiť gastrolístkami Callio alebo platobnou branou Stripe, časový odhad príchodu kuriéra a komplexné prepojenie s aplikáciami kuriérov a tých priamo v reštauráciach robia tento portál výnimočným pre zákazníka, ale aj pre prevádzky.

#iOS #Android #Stripe #Callio
Mobilná aplikácia pre iOS a Android pre objednávanie jedla. Jednoduché prepojenie mobilnej aplikácia a webového portálu.
Natívna mobilná aplikácia pre Android zariadenia. Aplikácia pre kuriérov donáškového informačného systému.

Kurierská aplikácia

Dones.to neslúží iba na objednávanie, ale spríjemňuje život aj kuriérom. Samostatná aplikácia, ktorú sme pre nich vytvorili ponúka prehľad o obsahu objednávky, miesta vyzdvihnutia objednávky a miesta doručenia, real-time trasovanie spoločne s odhadovaným časom dorazenia a taktiež generovanie dokladov.

Pre kuriérov počíta aj odhadovaný zárobok z každej objednávky podľa diaľky cesty a ďalších faktorov a generuje finančné reporty. Podporuje multidelivery, vďaka čomu si kuriér môže vyzdvihnúť viacere objednávky naraz a následne podľa automaticky vypočítanej trasy tieto čo najefektívnejšie doručiť.

#iOS #Android #Firebase #PDF Invoice

Aplikácia pre reštaurácie

Na strane prevádzok sme urobili všetko pre to, aby objednávanie a rozvoz šlapali hladko – samostatná aplikácia funguje na tabletoch, prípadne POS termináloch napojených na pokladne pre priamu tlač objednávok a pokladničných dokladov. Reštaurácie majú možnosť spravovať svoje menúčka a výber doplnkových tovarov v plnom rozsahu priamo v appke, takže zákazník je vždy informovaný o aktuálnej ponuke.

Po zadaní objednávky zákazníkom je do appky poslané upozornenie prostredníctvom push notifikácie, na ktorú je potrebné do určitého času reagovať, aby daná prevádzka potvrdila prijatie objednávky. Následne sú upozornení na základe lokality najbližší dostupní šoféri. Trasovanie kuriérov má svoje opodstatnenie a aj preto dones.to dokáže doručiť jedlo zákazníkovi čo najrýchlejšie.

#Android #Firebase #POS Terminal
Tabletová mobilná aplikácia pre reštauračné zariadenia. Vytvorenie projektu pre donáškovú službu Dones.to.

Objavte ďalšie
úspešné projekty

Hľadáte partnera pre Vašu IT misiu?

Zarezervujte si bezplatnú konzultáciu k projektu.

?> Kontakt